Бабезіоз (піроплазмоз) собак - природно - осередкова, сезонна хвороба собак. Переносниками захворювання є інвазовані, тобто заражені кліщі. Собака заражається бабезіозом в момент укусу її таким кліщем, так як бабезії мешкають в його слині. Разом зі слиною ці паразити потрапляють в кров. Оселившись в еритроцитах (червоних кров'яних тільцях) і харчуючись ними, вони призводять клітини до розпаду, чим викликають появу в організмі тварини безлічі токсичних речовин. Інкубаційний період триває від двох днів до двох тижнів.

Симптоми пироплазмоза і його лікування:
При гострій формі захворювання у собаки підвищується температура тіла до 42 градусів, частішає дихання і серцебиття. У тварини пропадає апетит. Спостерігаються пригнічення, млявість і слабкість. Очі набувають жовтуватого відтінку. Виявляється жовтизна і на слизових ротової порожнини. Темніє сеча, кал набуває жовтувато-зелений колір. Може з'явитися пронос і блювота, навіть з домішкою крові. Захворювання проявляється також м'язовою слабкістю задніх кінцівок, анемією, нирковою недостатністю.
Але оскільки такі ж симптоми можуть свідчити і про інші захворювання, лише за зовнішніми показниками не можна поставити точний діагноз. Чи захворіла Ваша собака бабезіозом може визначити тільки ветеринарний лікар на підставі клінічних ознак, анамнезу і результатів аналізів.
Слід пам'ятати, що бабезіоз - небезпечне захворювання, і ступінь успішності його лікування залежить в першу чергу від того, наскільки швидко Ви відреагуєте на проявлення у вашого улюбленця симптомів і звернетесь до лікаря. Лікування також залежить від віку та породи собаки, від кількості паразитів, що знаходяться в крові.
Для повного лікування Вашої собаки і відновлення всіх функцій її організму потрібен час - не менше місяця.

Профілактичні цілі:
* Для профілактики бабезіозу необхідно обробити шерсть свого вихованця інсектоакарицидними засобами (краплями на холку, спеціальними спреями та таблетками) або придбати для нього інсектоакарицидний нашийник. Можна використовувати і те, і інше. Але, на превеликий жаль, 100% захисту тварини від кліщів не існує.
* Не забувайте після прогулянки ретельно оглядати свого друга, перевіряти, чи немає на ньому кліщів. Зверніть особливу увагу на вуха, шию, грудну клітку, пах.

І ще одне зауваження: на цю хворобу собаки один від одного не заражаються, також безпечний піроплазмоз для людини.