Ми часто порівнюємо тварин і дітей: про тих і про інших треба піклуватися, любити, годувати, але іноді ми забуваємо, що тваринам, так само як і маленьким дітям, потрібно вчасно робити щеплення. Вакцинація котів, собак та інших тварин допоможе Вашому улюбленцю виробити імунітет і уникнути серйозних інфекційних хвороб.

Чи потрібне щеплення моїй тварині?
Найпоширеніша омана власників: "Мій вихованець не виходить на вулицю, отже він не може захворіти". Насправді ж заразитися небезпечним вірусом може і тварина, яка все життя провела в стінах квартири.

Цьому є кілька пояснень:
* джерело інфекції ми самі приносимо в квартиру - на одязі та взутті. Згадайте, чи грав хоч раз вихованець з Вашими вуличними черевиками?
* до вас можуть прийти гості, у яких є хвора тварина;
* вихованець може випадково вискочити на вулицю (особливо якщо ви живете на першому поверсі), або в під'їзд.

Таким чином робити щеплення потрібно всім тваринам без винятку. Невакциновані коти та собаки не допускаються до участі у виставках і конкурсах, а якщо вам потрібно терміново виїхати, то взяти з собою тварину без ветеринарного паспорта не вийде - це контрабанда.

Правила вакцинації тварин:
* проводити щеплення можна лише клінічно здоровим тваринам;
* за 10 днів перед щепленням обов'язково потрібно провести дегельмінтизацію Вашого улюбленця;
* не рекомендується імунізувати тварина під час тічки, вагітності та лактації, а також відразу після будь-якого оперативного втручання або лікування антибіотиками.